Onkologams pristatytos krūties vėžio genotipavimo ir vaistų ruošimo naujovės
Lietuvos medicininės onkologijos draugijos organizuotoje konferencijoje „Krūtis tausojantis gydymas“ pristatytas vienas pažangiausių krūties vėžio tyrimų – genetinis krūties vėžio molekulinių žymenų tyrimas „Prosigna“.
Vieną moterų sveikatai reikšmingiausių šios konferencijos pranešimų perskaitė „Interlux“ partnerių „Veracyte“ ekspertas Bertrand Farnault. Jis išsamiai papasakojo apie prognostinį krūties vėžio tyrimą „Prosigna“, parodantį naviko atsikartojimo tikimybę dešimties metų perspektyvoje ir leidžiantį priimti kritiškai svarbius gydymo sprendimus (kaip pavyzdžiui, ar pacientei reikalinga chemoterapija) ir padedantį gydytojui pasirinkti efektyviausią terapinį kelią.
Kolega Julius Savickas iš įmonės „Laborama“ šioje konferencijoje perskaitytame pranešime kėlė klausimą: „Centralizuotas citostatinių preparatų paruošimas. Tolima ateitis ar būtinybė?“
Julius nurodė, kad citostatinių vaistų paruošimo centralizavimas gydymo įstaigai ir pacientams teikia itin svarbių privalumų. Rengiant šiuos vaistus centralizuotai didėja ir paciento, ir gydymo įstaigos personalo saugumas, nes sumažėja kontaktas su toksiškomis medžiagomis ir pagerėja darbo sąlygos.
Proceso automatizavimas reikšmingai išaugina dozavimo tikslumą, sumažina žmogiškos klaidos tikimybę, užtikrina, kad pacientui ne tik skiriama, bet ir suleidžiama tinkama vaistų dozė. Supaprastinama ir suefektyvinama logistika, iki minimumo sumažinamas atliekų kiekis, optimizuojamas vaistų paskirstymas. Dėl visų šių priežasčių gerėja ir gydymo rezultatai, ir gydymo įstaigos veiklos efektyvumas.
Įvertinus šiuos privalumus Julius pateikia užtikrintą atsakymą: centralizuotas citostatinių preparatų paruošimas yra ne tolima ateitis, o vis labiau neišvengiama būtinybė, užtikrinanti saugų, tikslų, ir efektyvų citostatinių vaistų tvarkymą.
Tobulėjant farmacijos standartams ir technologijoms šis modelis netrukus gali tapti kokybiškos vėžio terapijos ir pacientų saugumo kertiniu akmeniu.