Lietuvoje dar neregėta naujovė – medicininių simuliacijų vilkikas
2024 m. Edukacijos pavasario renginyje, į kurį sukvietė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir LSMUL Kauno klinikos, tikra žvaigžde tapo Medicininės simuliacijos dirbtuvės, surengtos pažangiausios medicininių simuliacijų įrangos pripildytame „Sormedica“ vilkike.
Medicininės simuliacijos dirbtuvės LSMU dėstytojams, gydytojams ir rezidentams suteikė unikalią galimybę susipažinti su pažangiausiomis medicinos simuliacijų technologijomis, leidžiančiomis pasiekti aukštesnį medicinos mokymų ir praktikos lygį.
Pirmą kartą Lietuvoje medicininėms simuliacijoms parengta mobili mokymų erdvė įvairių medicinos sričių dalyviams leido pasinerti į praktinius užsiėmimus ir atrasti išskirtinius privalumus, kuriuos šios technologijos suteikia besiruošiant iššūkiams realiose medicininėse situacijose.
Dirbtuvėse medicinos profesionalai ne tik susipažino su pasaulyje pažangiausia medicinos simuliacijų įranga, bet ir įvertino šios įrangos galimybes transformuoti medicinos mokymą bei praktiką. Mat šios technologijos gydytojams suteikia galimybę saugioje aplinkoje ugdyti įgūdžius, reikalingus dirbant klinikinėje srityje, priimti tinkamus, informuotus sprendimus ir pagerinti pacientų gydymo rezultatus.
Tarptautiniai tyrimai rodo, kad simuliacijų taikymas ugdant medicinos profesionalus medicininių klaidų skaičių sumažina iki 26 proc., o reikiamą kvalifikaciją leidžia įgyti net 50 proc. greičiau.
Svarbu tai, kad medicininės simuliacijos yra reikalingos ne tik medikų asmeninių įgūdžių gerinimui – tai yra priemonė tobulinti visą medicinos sistemą siekiant kuo didesnės naudos pacientams.
Medicininės simuliacijos dirbtuvių vilkike renginio dalyviai galėjo susipažinti su chirurginių simuliacijų platformomis, kuriose taikyti pažangūs „VirtaMed“ mišrios realybės sprendimai. Šios platformos padeda vystyti sudėtingų chirurginių procedūrų meistrystę per realistišką grafiką ir lytėjimo grįžtamąjį ryšį.
Medikų dėmesį traukė ir kiti specializuoti moduliai, skirti įvairių sričių specialistams – nuo ginekologijos iki urologijos.
Akušerijos ir pediatrijos specialistai aktyviai domėjosi „Elevate Healthcare“ naujagimių priežiūros simuliatoriais, ugdančiais platų įgūdžių spektrą: echokardiografijos, naujagimių priežiūros, būklės vertinimo, gaivinimo.
Klinikinės slaugos įgūdžius gilinti padėjo „Elevate Healthcare“ universalus manekenas, leidžiantis simuliuoti įvairius slaugos scenarijus. Jis buvo įvertintas kaip ideali priemonė pagrindinių pacientų priežiūros įgūdžių ugdymui.
Simuliacijų vilkike buvo galima susipažinti ir su BD, „Clarius“ bei „Lohmann & Rauscher“ (LR) inovatyvia įranga, nepamainoma specialistų žinių bei gebėjimų didinimui ir sveikatos priežiūros kokybės gerinimui.