Į pagalbą laboratorijoms – sistema, užkardanti ikianalitines kraujo tyrimų klaidas
Konferencijoje „Šiuolaikinės laboratorinės diagnostikos aktualijos“, kurią organizavo Lietuvos laboratorinės medicinos draugija, stipriausi šios srities profesionalai iš Lietuvos ir užsienio šalių pasidalino savo žiniomis apie naujausias tendencijas ir inovacijas.
Nuotolinės konferencijos klausytojus sudomino Riccardo Melis skaitytas pranešimas „Kaip įveikti ikianalitinius iššūkius: Barselonos klinikinės universitetinės ligoninės sėkmingo atvejo analizė“. Šiame pranešime specialistas, atstovaujantis „Interlux“ partneriams – įmonei „Inpeco“ – papasakojo, kaip ligoninė gali užkirsti kelią reikšmingai daliai kraujo tyrimų klaidų.
Eksperto teigimu, net 62 proc. visų diagnostikos klaidų klinikinėje laboratorijoje kyla ikinanalitiniame etape. Barselonos klinikinės universitetinės ligoninės patirtis parodė, kad „Inpeco ProTube“ sistemos įdiegimas užkerta kelią didžiajai daliai šių klaidų.
Ligoninė, kasdien atliekanti daugiau nei 5000 įvairių ėminių tyrimų, ambulatorinių pacientų ėminių surinkimo centruose, ligoninės palatose ir greitosios pagalbos skyriuje įdiegė daugiau nei 150 „ProTube“ įrenginių.
Po šios sistemos įdiegimo vidutinis vieno ėminio apdorojimo laikas sutrumpėjo 30 minučių, sutrumpėjo flebotomininkų paruošimo laikas ir sumažėjo darbo krūvis, o ikianalitinių klaidų kiekis sumažėjo nuo 11,38 iki 0,23 procentų.
Tokio reikšmingo rezultato pavyko pasiekti dėl to, kad „ProTube“ sistema laboratorijos darbuotojus lydi viso proceso – nuo paciento identifikavimo iki tyrimų rezultato gavimo – eigoje, nurodydama kiekvieną žingsnį, kurį reikia atlikti.
Sistema automatiškai atrenka reikalingus mėgintuvėlius ir užtikrina, kad kiekvienam ėminiui bus panaudotas būtent tas mėgintuvėlis, kurio reikia. Mėgintuvėliai automatizuotai sužymimi brūkšniniais kodais, taip užtikrinant paciento identifikavimą be klaidų ir greitą prieigą prie paciento duomenų.
Be to, sistema garantuoja 100 proc. atsekamą ėminių kelią, užtikrindama, kad kiekvienas tyrimo žingsnis yra stebimas ir registruojamas.
„Inpeco Protube“ sistema iš pagrindų pakeičia laboratorinės diagnostikos kokybę ir efektyvumą, padidina visos laboratorijos produktyvumą bei sumažina klaidų tikimybę.