Naujienos

Transparency International tyrimas: Laborama ir Medita – tarp TOP3 skaidriausių tiekėjų

Kaip skelbiama 2021 m. lapkričio 24 d. Transparency International Lietuvos skyriaus (TILS) publikuotame pranešime apie medicinos srities įmonių skaidrumo tyrimą, dvi Interlux įmonių grupei priklausančios kompanijos – UAB Laborama ir UAB Medita įvertintos kaip vienos skaidriausių įmonių.

Tyrimo metu vertinta iš viso 40 įmonių. UAB Laborama ir UAB Medita šimto balų vertinimo skalėje surinko po 86 balus ir pateko į geriausią įvertinimą pelniusių įmonių TOP trejetuką.

Aukščiausią balų skaičių surinkusios įmonės ne tik pateikia daugiausia informacijos apie savo veiklą viešojoje erdvėje, bet ir vykdo sąžiningą ir etišką veiklą, yra įsidiegusios korupcijos prevencijos taisykles bei tvarkas, deramo ir tvaraus įmonės darbuotojų elgesio kodeksus. Taip pat užtikrina minėtų taisyklių laikymosi mechanizmus.

Šios kompanijos taip pat išsiskiria skaidria ir vieša organizacine struktūra, deklaruoja savo veiklą visuomenėje, vysto socialiai atsakingas iniciatyvas.

Įmonės buvo vertinamos pagal tris kriterijų grupes:

  • sąžiningumo politikos,
  • organizacinio skaidrumo,
  • finansinio skaidrumo.

Šis vertinimas atliktas remiantis didžiausių Lietuvoje veikiančių įmonių skaidrumo vertinimo metodologija.

Trečdalis (12 iš 40) įmonių skelbia bent dalį šios informacijos. Du trečdaliai įmonių (28 iš 40) surinko po 0 balų.

Sveikiname kompanijas Laborama ir Medita, vystančias etišką ir atsakingą verslą bei sudėtingomis pandemijos, didelės konkurencijos sąlygomis išlaikiusiomis savo vertybes. Visos Interlux grupės įmonių verslo požiūris yra orientuotas į socialiai atsakingą, tvarią veiklą kiekviename procesų etape. Transparency International  Lietuvos skyriaus atliktas tyrimas patvirtino kasdienių pastangų ir visų darbuotojų įsitraukimo užtikrinant skaidrumą rezultatus.

 

Plačiau apie tyrimą: https://www.transparency.lt/covid-19-pirkimai-tiekejai/

Detalus keturiasdešimties įmonių įvertinimas: www.skaidrumas.lt/tiekejai