Naujienos

Sklandesniam žaizdų gijimui – pažangios technologijos

Gruodžio 3 d. – pasaulinė neįgaliųjų žmonių diena. Interlux įmonių grupės krepšelyje didelis dėmesys skiriamas ne tik gydymo, bet ir inovatyvioms slaugos technologijoms, prisidedančioms ne tik prie paciento būklės gerinimo, tačiau ir slaugytojo darbo efektyvumo didinimo.

Viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių modernios medicinos problemų aktuali ir Lietuvoje. Ilgėjant gyvenimo trukmei bei daugėjant lėtinių ligų, auga ir lėtinėmis žaizdomis sergančių pacientų skaičius. Gydytojai pabrėžia, kad tokių ligonių priežiūra reikalauja specifinių priemonių, o jų nesiėmus laiku ne tik didinamos gydymo išlaidos, auga ir rizika tapti neįgaliu.

Sudėtingas ir laiko reikalaujantis gydymas

Žaizdos įvairiose kūno vietose gali atsiverti dėl įvairių priežasčių, tačiau paprastai sukelėju tampa įvairios infekcijos bei tokios ligos, kaip kojų venų ar arterijų patologijos, cukrinis diabetas, traumos, nudegimai, onkologinės ligos, pragulos, operacijos. Specialistų teigimu, pacientų, kuriems susiformuoja lėtinės žaizdos, skaičius tik didėja, o tam įtaką daro ne tik augantis sergamumas, bet ir gyvensenos veiksniai – svorio didėjimas, nepakankama mityba, traumos ir pan.

Žaizdų gijimas ir gydymas nėra paprastas procesas. Žaizdų įvairovė ir jų sudėtingumas, veiksniai, sąlygojantys gijimą, gausybė tvarsčių, priemonių, vaistų, metodų reikalauja išmanymo, tinkamų, specialių žinių.

Neatsitiktinai šiandien žaizdų gijimo, bei efektyvaus gydymo tyrimų sritis yra nepaprastai aktyvi. Mokslininkai atlieka tyrimus įvairiose srityse: nuo medžiagų mokslo iki molekulinės biologijos. Kai kurie iš jų yra nukreipti modernių tvarsčių, kiti – tam tikros gijimą skatinančios įrangos kūrimui ir tobulinimui, treti dirba su ląstelių kultūromis, augimo veiksniais, kamieninėmis ląstelėmis.

Pažangūs žaizdų gydymo metodai

Daug sklandesnį ir greitesnį žaizdų gijimo procesą užtikrinti padeda įvairios mechaninės medicinos priemonės, aparatai, o taip pat ir biologinės priemonės, kai pasinaudojama tam tikromis organizmo biologinėmis medžiagomis, kaip statybiniais komponentais arba – biologiniai gijimo mediatoriai, skatinantys įvairius gijimo procesus: ląstelių migraciją ir kt.

Vienas tokių pažangių žaizdų gydymo metodų – neigiamo slėgio terapija, dar vadinama vakuuminė terapija. V.A.C. VeraFlo™ sistema gali būti naudojama tiek lėtinių, tiek ūminių žaizdų gydymui.

V.A.C. VeraFlo™ prietaisas skatina granuliacijos audinio formavimąsi suteikdamas uždarą drėgną aplinką gijimui. Tai – vienintelė neigiamo slėgio technologija, kuri pagrįsta atlikus daugiau nei 40 įvairių kontroliuojamų klinikinių tyrimų ir recenzavus daugiau nei 825  straipsnių. Publikuotose studijose, skirtose įvairiems žaizdų tipams, V.A.C.® Therapy parodė potencialą, kuris padeda mažinti gijimo trukmę, readmisijas bei operacijų poreikį.


V.A.C. VeraFlo™ sistema skirta gydyti didelius minkštųjų audinių potrauminius defektus, atlikus chirurginį užterštų žaizdų išvalymą, nudegimus, odos ar jos pakaitalų pritvirtinimui prie žaizdos dugno. Lėtinių opų gydymui ši terapija taikoma esant praguloms, kojų trofinėms opoms, diabetinėms opoms, spindulinės kilmės opoms.

 

Naudojant V.A.C. VeraFlo™ neigiamo slėgio žaizdų terapijos sistemą, ant žaizdos uždedama speciali kempinė/tvarstis, prie kurios pritvirtinamas siurbimo vamzdelis, hermetiškai aptvarstoma poliuretano tvarsčiu ir specialaus prietaiso (siurblio) pagalba suformuojama neigiamo slėgio aplinka žaizdoje. Taip yra stimuliuojamas granuliacinio audinio augimas (užpildomas žaizdos dugnas). Taip pat – išvaloma žaizda, jei jos dugne yra nedaug negyvybingų audinių, detrito, išsiurbiamas perteklinis eksudato kiekis, mažinama intersticinė edema ir pagerinama žaizdos audinių mikrocirkuliacija.

 

Šis metodas yra itin praktiškas ir patogus – uždėtas tvarstis laikomas keletą dienų, nereikia dažnų perrišimų, todėl sutaupoma slaugytojų ar gydytojų darbo laiko, tvarsčių. Žaizda būna apsaugota nuo bakterinės taršos iš aplinkos, o tai ypač aktualu gydymo įstaigose, kur yra didesnė antibiotikams atsparių bakterijų rizika.