Naujienos

ResusJohny2023: Skubiosios ir kritinių būklių medicinos naujienos

Joniškio ligoninė šiandien sužavėjo visą Lietuvą – čia vyksta neeilinė, daugelį skubiosios medicinos specialistų gyvai ar per nuotolį dalyvauti pritraukusi konferencija ResusJohny2023. Tai Skubiosios ir kritinių būklių medicinos specialistų asociacijos renginys, iškėlęs į viešumą tokias aktualias temas kaip:

  • Tomijų trejybė: neatidėliotinas Cezario pjūvis ne operacinėje
  • Žaizdos: tiesa ir mitai apie pirminį jų sutvarkymą
  • Tomijų trejybė: perpjauk gerklę, kad išgelbėtum gyvybę
  • Plaučių embolija: kada skiesti aktilizę?
  • Krūtinės skausmas: ar su didelio jautrumo troponinais klinikinėje praktikoje nelieka NKA?
  • Represijos už gyvybių gelbėjimą: Kokių pokyčių reikia teisinėje aplinkoje, kad prieš budėjimą nepergyventumėm dėl baudžiako?

Interlux grupės dalis, įmonė Multilabo šioje konferencijoje taip pat turėjo svarbią žinią – In Vitro diagnostikos sprendimų specialistas Vytenis Kabalinskas gausiai gydytojų bendruomenei papasakojo apie net 48-iose Europos ligoninėse jau rutiniškai naudojamą biožymenį suPAR, suteikiantį medikams galimybę patikimiau stratifikuoti pacientus, atskiriant lengvus pacientus nuo tų, kuriems nuolatinis medicinos personalo dėmesys yra būtinas. Šis biožymuo pasaulio gydytojų jau pakrikštytas „mirtingumo rizikos arba ilgaamžiškumo biožymeniu“, mat esant aukštoms šio biožymens vertėms pacientui vienareikšmiškai gręsia didelė letalinė rizika – net kai kiti tyrimai gerėja, jei suPAR rodo aukštą riziką, pacientą būtina itin įdėmiai prižiūrėti. Šis biožymuo taip pat patikimai leidžia atskirti nesunkius pacientus, kuriuos galima ramiai išleisti gydytis namo, taip atlaisvinant ligoninių pajėgumus.

Pagrindinis suPAR privalumas yra tai, kad jis tiesiogiai susijęs su ligos sunkumu, progresavimu ir mirtingumu. Todėl suPAR gali būti naudojamas atskirti lengvus ir kritinius ligonius.

✔ suPAR pagerina pacientų priežiūrą nustatant, gydant ir hospitalizuojant didelės rizikos pacientus bei identifikuojant tuos, kuriuos galima išrašyti namo. Dėl to sumažėja nereikalingų hospitalizacijų, pakartotinių hospitalizacijų skaičius ir sutrumpėja buvimo ligoninėje trukmė.
✔ suPAR leidžia sumažinti sveikatos priežiūros išlaidas, nes daugiau pacientų galima priskirti mažos rizikos kategorijai.
✔ suPAR įgalina medikus, kurie gali priimti aiškesnius sprendimus dėl paciento, sumažina abejones ir stresą ir riziką.

 

Pranešimo „Naujas biožymuo skubiajai medicinai: suPAR“ video įrašas – ČIA