Naujienos

Lietuvoje HIPEC procedūros jau atliekamos su universaliuoju SunChip 2

Pirmoji unikali uždara hiperterminės intraperitoninės chemoterapijos (HIPEC) procedūra su pažangiausia prancūzų inovacijų lyderio Gamida HIPEC sistema SunChip 2 buvo atlikta š. m. sausio 12 d. Lietuvos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Hiperterminė intraperitoninė chemoterapija – tai vienas iš efektyvių onkologinėmis ligomis sergančių pacientų gydymo būdų. Hipertermija indukuoja pasikeitimus ląstelių fiziologijoje, keičia membranų pralaidumą, skatina citoskeleto modifikacijas, inhibuoja DNR taisymą, veikia apoptozės signalinius kelius ir skatina citoprotekcinio karščio indukuojamų baltymų – HSP veiklą[1]. Dėl hipertermijos didėja membranos pralaidumas ir tai pagerina vaistų patekimą į vėžines ląsteles.

Dėl hipertermijos poveikio citoskeletui, membranos laidumui ir DNR pažaidų taisymui hipertermija padidina vėžinių ląstelių jautrumą chemoterapiniam gydymui[2].

„Uždara intraperitoninės hiperterminės chemoterapijos procedūra su šiandien  pažangiausia rinkoje HIPEC sistema SunChip 2, leidžiančia atlikti procedūrą tiek atviru, tiek uždaru būdu, jau atliekama ir Lietuvoje“, – pasakoja šią unikalią technologiją į Lietuvą atvežusios kompanijos Sormedica vadovė Živilė Filatovaitė.

„Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie inovacijų onkologijoje diegimo Lietuvoje. Šis gydymo metodas taikomas esant piktybinių navikų plitimui pilvaplėvėje ir gali ženkliai pailginti onkologinių pacientų gyvenimo trukmę“, – sako Ž. Filatovaitė.

Atlikti klinikiniai tyrimai rodo, kad tinkamai optimizavus sąlygas ir parinkus pacientus HIPEC prailgina pacientų gyvenimo trukmę ir sumažina chemoterapijos nepageidaujamus šalutinius poveikius[3].

Pasak sprendimų onkologijai lyderės Lietuvoje, kompanijos Sormedica  atstovės, intraperitoninė hiperterminė chemoterapija yra vienas iš išplitusio virškinimo sistemos ir kiaušidžių vėžio gydymo metodų, skirtas sunaikinti likusias po operacijos vėžines ląsteles. Klinikoje hiperterminė intraperitoninė chemoterapija taikoma po to, kai chirurgiškai pašalinami visi matomi vėžio židiniai, t. y. po operacijos, vadinamos citoredukcija.

Į pilvo ertmę leidžiamas koncentruotas, 41 – 42 °C temperatūros chemoterapinis vaistas. Per vieną ar dvi valandas vaistas pasiskirsto po pilvo ertmę, sunaikina likusias vėžines ląsteles ir sumažina vėžio atsinaujinimo tikimybę, o tada yra pašalinamas.

HIPEC suteikia farmakokinetinį pranašumą citotoksiniam vaistui tiesiogiai patenkant į organų ertmes ir audinius, bei leidžia lokaliai panaudoti didesnę chemoterapijos dozę, nei taikant sisteminę chemoterapiją, taip pat prisideda ir hipertermijos poveikis[4].

 

Pagrindiniai SunChip 2 sistemos intraperitoninei hiperterminei chemoterapijai privalumai:

Universalumas:

  • Tinka tiek atviroms, tiek uždaroms procedūroms
  • Tinkama pilvo bei krūtinės ertmėms

Efektyvumas:

  • Vienintelė Sistema su 2 peristalinėmis pompomis bei reguliuojamais srauto ir greičio parametrais

Saugumas:

  • 4 slėgio jutikliai, kad būtų užtikrintas paciento saugumas uždaros procedūros metu

Tikslumas:

  • 5 temperatūros matuokliai

Ergonomiškas dizainas:

  • Patogus 12” liečiamas ekranas

 

Kaip SunChip 2 sistema veikia:

https://www.youtube.com/watch?v=8oPsB5fRBms

 

[1] Ahmed ir Zaidi, 2013

[2] Ahmed ir Zaidi, 2013

[3] Verwaal et al., 2003; Padmanabhan, Kumar, Pookunju, Srinivasan ir Mahajan, 2015; Poškus, Strupas, Gushin Ir

Sugarbaker, 2014

[4] González-Moreno et al., 2010; UC San Diego Health